PROSES KONTROL

OTOMASYON PROJE UYGULAMALARI

OTOMASYON PROJE UYGULAMALARI

Makine üreticilerinin veya üretim tesislerinin istekleri doğrultusunda Kontrol projelerinin hazırlanması, kontrol pano imalatı, PLC programlanması, HMI programlanması, SCADA programlanması ve devreye alma hizmetleri verilmektedir.


HADDEHANE MCC UYGULAMALARI

HADDEHANE MCC UYGULAMALARI

Haddehane otomasyonu projeleri kapsamında MCC pano imalatı ve devreye alma çalışmaları hizmeti verilmektedir.


MOTOR KONTROL SİSTEMLERİ

MOTOR KONTROL SİSTEMLERİ

AC Driver uygulamaları, Soft start uygulamaları ve Motorlara yıldız, üçgen yol verme uygulamaları hizmeti verilmektedir.


KONTROL PANOLARI

KONTROL PANOLARI

Sıcaklık kontrol, sayıcı, zamanlayıcı montajı, fonksiyonlarının ayarlanması, ve bu konulara ilişkin kontrol pano imalatı hizmeti verilmektedir.


MAKİNE REVİZYON UYGULAMALARI

MAKİNE REVİZYON UYGULAMALARI

Eski sistem otomasyon veya kontrol panolarına sahip makinelerin daha güvenli çalışmasının sağlanabilmesi açısından PLC kontrollü veya elektromekanik kontrollü yeni panolar imal edilmesi hizmeti verilmektedir.Makinelerin fonksiyonları incelenip otomasyon sistemi projelendirilir. PLC programı hazırlanır. Otomasyon panosu imalatı ve montajı yapılarak makine devreye alınır.


BESLEME KONTROLLÜ KIRICI OTOMASYONU

BESLEME KONTROLLÜ KIRICI OTOMASYONU

Kırma makinesi ile işlem yapan bütün firmaların ortak sorunu kırıcılarının aşırı yükten dolayı durmasıdır. Besleme bantlarından kırıcıya gelen düzensiz mal akışı kırıcının aşırı yüklenmesine ve durmasına neden olmaktadır. Bazen bu olay elektrik motorunun yanması ile de sonuçlanmaktadır. Kırıcı durunca, kırıcının açılıp temizlenmesi zaman almaktadır ve bu işlem üretim kaybına neden olmaktadır. Bu durumda en kötü senaryo motor yandığında gerçekleşmektedir. Motor ya yenisi ile değiştirilmeli ya da motorun sarılması için beklenilmelidir. Her iki seçenekte firma için zaman ve para kaybına yol açacaktır.

Kırıcınızın aşırı akımdan dolayı durmasını engellemek. Uzman personelimiz ile kırıcınıza gelen malı kontrol altına alıp, aşırı akımdan dolayı durmasının önüne geçmekteyiz. Bu çalışma ile üretim hattınızdaki zaman kayıplarını önlemekteyiz.

Tesislerinde yaptığımız uygulamalar sonucunda aşırı yükten kırıcı motorunun durmasında %99 oranında azalma kaydedilmiştir. Bahsi geçen oran; kırıcının sürekli çalışması ve üretimin devam etmesi anlamına gelmektedir.

Sizde bu durumdan şikayet ediyorsanız size de çözüm üretelim ve üretim hattınızın devamlı çalışmasını sağlayalım.


PREMİKS ÜRETİM OTOMASYONU

PREMİKS ÜRETİM OTOMASYONU

Premiks üreticilerinin veya üretim tesislerinin istekleri doğrultusunda Kontrol projelerinin hazırlanması, kontrol pano imalatı, PLC programlanması, HMI programlanması, SCADA programlanması ve devreye alma hizmetleri verilmektedir.